11 Nisan 2016 Pazartesi

Diriliş

Yaşamın kıyısı dedikleri yer aslında ölümle burun buruna geldiğimiz andır, Merak etmeyin sizin ecelinizi Allah başka kimse ne ileri alır nede geri.

Bugün insanlara bir dokunsak bin ah işitiriz, Hemde Müslüman olmasına rağmen, Ey benim can dostum güzel insan. Son dinin sahibi Yüce Allah bize islam dininde nasıl müslaman olmamız gerektiği hakkına Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa S.A.V'le bildirmiştir.

Nefs denilen, dünyadaki iyi kötü her şeye meyilli olan şeytandan önce bir düşmanımız var.

Bunlar hep bilindik şeyler, Etrafımızdaki bazı ün yapmış din adamları bize bu dünyada dini iyi yaşayamadığımız için yerin dibine sokar, Birde haddineymiş gibi bizi cehenneme koyar. Eee hocam senin alimliğin iyimserliğin, güler yüzlüğün nerede kaldı. Karşına bir kamera alıp kafaya sarığı sar, ooo peygamber böyle yapardı, bak kandilde evde oturuyor, herif daha ihlas suresi okuyamıyor gibi cümleler sarf etmek bir din adamına yakışmaz.

Din adamlarının yapması gerek dini öğretmek, Bir doktor ameliyathaneye girdiğinde nasıl işini güzelce yapıyorsa din adamıda bir meclise girdiğinde nefsini ve bilmediğim bir çok dünyevi düşünceleri kapıdan içeri girmeden bırakacaktır.

Bir çocuk nasıl babasının nasihatlerini dinleyerek adam olamıyorsa, bir müslümanda hocasından dinledikleriyle iyi müslüman olamaz. Nasihatlerin yanında kişinin iyi müslüman olabilmesi için kişilerle özellikle ilgilenerek sen bugünden itibaren 10 gün şunu yapacaksın, sende şunu sen şunu diye diye kişileri görevlendirmeli takip etmeli, hatalı yerlerinde nasıl düzgün yapabileceği konusunda yön göstermeli ve sabırla itina ile destek olmalı. Yoksa karşına bir kamera alıp işaret parmağını havaya kaldırarak yav yav ah ah demek zaman kaybı olur.

Bir insanın güvenebileceği birileri olduğunda, birde iyi yolda olduğunu gördüğünde Ferhat'ın Şirin için deldiği o dağlar hiç kalır. Yeminle çivi ile Ferhat'tan daha iyi işler başarır.

Bizim kör gözümüzü açacak iyi alimlere ihtiyacımız var, Prf.M.Cevat Akşit Hoca efendi, Merhum Mahmud Esad Çoşan, Merhum Mehmed Zahit Kotku Hoca efendiler. Sizlere bir çok konuda yardımcı olabilirler.
Bugün para derdine düşmüş, aldığı maaşı kolay para kazanmak için harcayan, sofrasındaki yemeği israf eden, Oturduğu mahalleyi çöp götüren bir halk doğuyor.

Halbuki bizim özümüz, Allah için yaşar Allah için ölür. Para pul nedir ki, Parasının kıymetini bilir! Niye bilir, bilirmisiniz? Zekat verebilmek için! Önceden insanlar parasını zekat verebilmek için biriktirirmiş! Yere çöp atmaz bilhassa yerdeki çöpü kaldırır. Çocuklar için cebinde mutlaka bir hediye taşır, Hediye dediğimde bir şeker. Çocukların yüzünü güldürsün yeter ki!


Benim haddime değil ama zaman kaybetmemek için her gün Peygamberimizin hayatı hakkında bir şeyler okuyalım, kendimizdeki eksikleri görürüz, 2 Sayfa her gün Kuranı Kerim okuyalım, Lütuf ve Kerem sahibi Rab'bimiz ona yönelen kullarıyla beraberdir,

Bizimde Müslümanlığımızı diriltecek bizi özümüze döndürecek işler yapma zamanı geldide geçiyor.

Bilgi Çin'de olsada gidelim, Siz niyetlenin Siz Çin'e gidemiyorsanız emin olunuz aradığınız bilgiyi Allah size daha kolay yöntemlerle gösterecektir.Ünlü dizi Ertuğrul Gazi'nin hayatının film şeridi aktarıldığı Diriliş'ten esinlenerek yazılmıştır.

Hiç yorum yok: