22 Şubat 2016 Pazartesi

Neler Oluyor...

Dünyada olup bitenin farkındamıyız, Az çok farkındayızdır. 

 Eyüp mezarlığından yukarı doğru yürüdüğünüzde  duvar yazıları vardır, " İnsanların birbirlerini öldürmelerine gerek yok zaten ölecekler." Nette hatırlamıyorum aslında yazı buydu.

Bu dünyadaki asıl amaç nedir?, Din ırk cinsiyet bırakın bir kenara, bırakın çok paralarınızı ve işlerinizi bir kenara. Düşünün...

Düşünün..... Düşünün.... Nedir Bu dünyanın gerçek gayesi...

Gün gelecek öleceğiz öldükten tam 5 yıl sonra üzerinizdeki et parçasından tane kalmayacak, Biz neyin Kavgasını yaşıyoruz.

Yüzyıllardır dünyanın her köşesinde ırk ve mezhep kavgalarıyla binlerce insan ölmekte. Öldürmekteki amaç ve öldürenlerin amacı Mezheplerinin doğrularını uygulamak, sonuca ulaşarak mezheplerini yani dinlerini ve insanlıklarını iyi yaşamak. Kısacası insanlığı yok ederek insan olmaya çalışmak...

Mümkün mü?

Elbette Mümkün olmaz!

İnsan ne kadar acımazsız olursa olsun içindeki merhameti görmezden gelemeyiz. Burada hata Devlet'te yani devleti yönetenlerde yani devleti yönetenleri yönlendirenlerde.

Peki devleti yönlendirenler kimler, hataya teşvik eden veya savaşlar açan savaşlar kapatan insanlığı yıpratan ve herşeye haksızlık yapan tek varlık kim İnsan yani sensin.

Bugün devleti yönetenler senin gibi bir mutfağı olan evin içinde yaşan 1 kadın ve 3 çocuğa bakmıyor. Siyasi yönden devleti yönetenleri sevememek en doğal hakkın. Burada amaç birlik ve unutmamalıyızki Huzurumuz... Çocuklarımızın geleceği, Dinimizi iyi yaşamak, namusumuzu korumak, haysiyetimizle yaşayabilmek.


Bir Elma ağacında bütün elmalar sağlam olmaz, Bir ülkeyi yönetenlerinde hepsinin doğru insan olduğunu düşünmek hata olur. Bugün ve geçmişte olduğu gibi ihanetlerle bir sürü senaryo ile ülkemizi karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Olay din savaşımı? Elbette hayır.

Mezheplerde yanlış anlaşılan veya yanlış uygulanan metotlar var?

Din? Özgürlüğün kendisi demek! Din? İnsana insan olduğunu öğreten tek öğretmen demek! 

Bugün Dinimizin temel şartların en önemlisi olan iyilik. İyilik olmadan, iyi bir insan olmadan, Allah'ın peygambere emrettiği dininin temellerini öğrenmeden doğruları rüyamızda dahi göremeyiz.

Sevginin temel şartı iyi olmaktır. Her şeye iyimser yaklaştığında her şeyi kolaylıkla seversin, Sadece nefsinin hoşuna giden hal ve hareketleri sevdiğimizde normal insandan farkımız olmaz ve buna dinimizin hiçbir öğretisini bilmeyen biride eklenince ortaya feci durumlar çıkıyor.

Bugün dinimizin gerçek öğretilerinden uzak kaldıkça İnsanlarda kibir ve cehalet çoğalıyor, Çahilliğin en üst seviyesi bana göre bir insanı öldürmek,ki bu cahiller 1-2 insanla kalmıyor 10 larca insanı bir hiç uğruna katlediyor...

Ufak çıkarlar, rahat yaşama hevesi ve arzusu, görmezden geldiğimiz huylar bizi bir uçurumun kenarına götürmekte. Bu topraklarda devletine ihanet eden kişi villasında kuş tüyü yatağında bir gün yatar 2.gün yatamaz, yatırmazlar. 

İYİ OL...

İYİ BAK...

İHANET ETME...

Yaratan insanı ve cinleri kendisine kulluk etsin diye yarattı, Sen eğer dünyaya yanlış doğrularınla ihanet edersen, emin ol dünya bu konuda senden daha marifetli, doğru ve dürüst olarak iyiliği kendine emredeceksin. Öğreneceksin, davranışlarınla iyi öğretmen olacaksın.

Atomu bulmak veya kat kat parçalara ayırmak mucize değil, gerçek mucize bu dünyada iyi bir insan olabilmek, Hataları yüze değil, Evet belki bu hata ama daha iyi nasıl yaparız düşüncelerinde çalışkan ve Allah'ın Peygambere öğrettiği Din'e göre yaşayacağız...

Sabırla beklentilerimizi gerçekleştirmek bize ve etrafımıza umut olacak...

Fatih Akgül
Saygılar
Hiç yorum yok: