25 Şubat 2016 Perşembe

Kördüğüm

Hayat kavgasında önemli bir çok şeyi gözden kaçırmamız sadece bencil olmamızdandır. Bencillik ise bizi bir çıkmazın içine sokmakta. Çık çıkabilirsen! 

Mearic Suresi 19-20-21. Ayetlerinde " اِنَّ الْاِنْسَانَ خُلِقَ هَلُوعاًۙ " Şüphesiz insan çok hırslı ve sabırsız olarak yaratılmıştır. ﴾19﴿ اِذَا مَسَّهُ الشَّرُّ جَزُوعاًۙ "Kendisine kötülük dokunduğu zaman sızlanır. ﴾20﴿ " وَاِذَا مَسَّهُ الْخَيْرُ مَنُوعاًۙ " Ona bir hayır dokunduğunda da eli sıkıdır. ﴾21﴿

Dünya düzeninde var olan ve değişmeyen bir gerçekte Ankebut Suresi 57. ayettedir "كُلُّ نَفْسٍ ذَٓائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ اِلَيْنَا تُرْجَعُون " Her can ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz.

Bunu inkar edebilecek bir canlı var mıdır sizce? Sadece siz değil bu olaya etrafınızdaki herkes şahittir. "Her can ölümü tadacaktır"

Korkmaya gerek yok! Dünyaya kahrederek yaşamaktansa gerçekleri bilerek yaşamak arasında Acıda olsa mutluluk vardır. Bu gerçeklerde bizim düğümümüzü çözer, 

Rad Süresi 28 Ayette "اَلَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللّٰهِۜ اَلَا بِذِكْرِ اللّٰهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُۜ "Onlar, inananlar ve kalpleri Allah'ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur. "

Ömrünü okumaya adamış olan insanların bile yanlış dinde olmaları, Bırakın gerçek dini yaşamayı gerçek din içinde yanlış yola saptıran profesörler varken işimiz zor. Burada yapmamız gereken Hz. Muhammed S.a.v yolundan gitmeye çalışmaktır. O yolda dahi yürümek dikkat ister.

Bugün bize sadece Kur'an-ı Kerim bize yeter diyenlere inanmayın çünkü onların Kur'an-ı Kerim'den anladıkları yok, Anlasalardı Peygambere itaatin önemine vurgu yaparlardı, ki onlar Bizleri Peygamberden uzaklaştırıyor. Bizlerin İçine gömülmemize gerek yok yılda sadece iki kere okursak o profesörlerin yanlış olduklarını ispatlı şekilde yanlış olduklarını greceğiz. Hangi meal olursa olsun, dikkatli baktığımızda Kur'an-ı Kerim'de Peygambere ve peygamberlere itaatten bahseder, Peygambere itaat ayetlerini sıralasam sayfalar yetmez.

Örnek vermek gerekirsede aşağıdaki ayetleri okuyabiliriz!

Al-i İmran 32. Ayette "قُلْ اَط۪يعُوا اللّٰهَ وَالرَّسُولَۚ فَاِنْ تَوَلَّوْا فَاِنَّ اللّٰهَ لَا يُحِبُّ الْكَافِر۪ينَ " De ki: "Allah'a ve Peygamber'e itaat edin." Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez."

Al-i İmran 132. Ayet " وَاَط۪يعُوا اللّٰهَ وَالرَّسُولَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَۚ "Allah'a ve Peygambere itaat edin ki size merhamet edilsin."

Nisa 80. Ayet " مَنْ يُطِـعِ الرَّسُولَ فَقَدْ اَطَاعَ اللّٰهَۚ وَمَنْ تَوَلّٰى فَمَٓا اَرْسَلْنَاكَ عَلَيْهِمْ حَف۪يظاًۜ "Kim peygambere itaat ederse, Allah'a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

Yukarıdaki açık delillerde Peygambere itaat edilmesi gerektiğini net olarak görüyoruz, Peki 1400 yıl önce aramızdan giden Son ve Bütün insanlara gönderilen Peygamberimiz Muhammed Mustafa S.a.v me nasıl itaat edeceğiz. Peygamberini seven kişileri bulacağız ve peygamberimizin Allah için nasıl yaşadığını araştırıp doğrularını iyi tespit ederek ve hayatımıza uygulamayla başlayacağız.

Böylelikle örümcek ağı gibi etrafımızı saran dünya meşakkatinden yavaş yavaş hakikatleri görmeye başlayacağız ve birbirimize dualar ederek dünyadaki gerçek başarıyı yakalayacağız.


Fatih Akgül
Saygılar.

Hiç yorum yok: