9 Ocak 2017 Pazartesi

Suç ve Ceza

Bilinçli veya bilinçsiz olarak herhangi bir şekilde hata yaptığınızda bedeli bazen yaptığınız hatanın 10 misli olabiliyor,

Bizlerin bu dünyada işi ne? Niye niçin yaşıyoruz, Yat kalk ye iç eğlen veya öl öldür diye mi?

Dünya gayemiz yaratılış sebebimiz ve ölümden sonraki son durağımız Allah'ın çizdiği yoldur. İnşallah yüreği imanla onun önünde ona layık bir kul olabiliriz.

Değerli dostlarım, Yüce kitabımız Kuranı Kerimde helak olan kavimlerin başlarına gelen felaketleri bilirsiniz.

Bilmeyenlere rica ediyorum Kuranı Kerimi Türkçe mealide olsada okumalarıdır.

Yüce Kitabımız insanı her hali ile anlatır, Bugün modern psikoloji kitaplarına baktığınızda daha Kuranı Kerimin İnsanla alakalı anlattıkları kadar bilgiye ulaşamazsınız.

İnsan ilimden uzak durduğu sürece dağdaki havyandan bir farkı kalmaz, Böyle olunca bir sürü sorunda beraberinde geliyor. Dedik ya insanı iyi tanımamız şart, Diğer dinleri neden yaşadığımızı bilmemiz şart.

1000 Yıldır dünyaya kök söktürmüş bir imparatorluk Evet Osmanlı, Bunu çoğu insan iyi birşey gibi algılar çoğu kişide barbarlar olarak görür.

Osmanlı benim atamdır, Bilmeyenler veya barbarlar diye düşünenler için Kuranı Kerimin İLK 7 ayetini okumalarını rica ediyorum.

Yaşamı ve ölümü Allah için olan atalarımın ve bugünkü evlatlarının açmış olduğu savaşların neredeyse hepsi İslam ve İslam ahlakının verdiği görev içindir. Osmanlıyı çekemeyip savaş açanlarda bunlara dahildir.

Çok çalışıp kılavuz olarak kendine Kuranı Kerimi seçen atalarım bu uğurda çok çalışıp İslama hizmet etmişlerdir, Ne zamanki torunları kendi atalarının yaptıklarını unuttular veya başkaları tarafından unutturmaya çalıştılar o zaman her şey tersine döndü.

İslamın ışığı nuru Kuranı Kerim ve Peygamberimin yaşam stilidir. Burada eğer birini terk eder veya tembellik eder kendini dünyaya kaptırırsan gök yüzündeki şimşeklerin derecesi artar, toprağımız bize küser, Cahiller evimizden kovar rezil perişan oluruz.

Geçici dünya hayatını daha güzelleştirmek için islam ışığı altına daha çok girmemiz gerek, Biz Müslümanlar namazlarımızda her son rekatta Rab'bimize şu şekilde dua ederiz

" Rabbim; Bize Dünyada ve Ahirette iyilik güzellik ver ve bizi cehennem ateşinden Koru. Ey bizim Rabb'imiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla. Ey Rabb'im merhamet edenlerin merhamet edicisi, bize rahmetinle muamele eyle "


Bugün dünyada müslümanların yaşadığı topraklarda kan akıyorsa sebeplerinden biride bizim İSLAM ışığından uzaklaşmamızdadır. 


İslam için kimse kimseyi öldüremez, taki toprağınız namusunuz kısacası vatanınız elden gitmediği sürece!

İslamı bilip eğer kurallarına göre davranışlar sergilemiyor veya sergileyemiyorsan bu suçtur, Bu suçun cezası içten içe huzursuz olarak gün yüzü görmemende saklı, Herşeyden önce birilerinin dini çok iyi biliyor diye o kişiye tabi olman, o kişilere sempati duyman hataların en büyüğü. Biz yaratılıştan ötürü her anımız sorgu ile geçer, bilinçsiz, sorgusuz sualsiz tabi olmak suçtur.


En basiti, Yılbaşı gecesi, ortalığı kana bulayan kişi! Din için, İslam için bu katliamı yapmış olabilir mi? Cevabı katliam yapan için evet olabilir. Doğruları yanlışları tabi olduğu kişilerde, kendinde değil, kararları yaşam şekli başkasının elinde olan insan maşa gibi kullanılabilir. 

Yaşantında herşey normal gibi, yaşadıkların veya attığın adımlar sonucu birşeyler ters gidiyor ise yaşantına bir bak.

Manevi veya maddi sıkıntılar içinde olamanın gerekçeleri İslamı bilipte uygulamamaktadır, Eğer uyguluyorsan Allah'tan gelen her sıkıntı gül bahçesinde gezmeye benzer, dikenleri battıkça herşeyin farkında olursun. 


Allah birdir. Kulu yaradan Allah yarattığı kulda birdir, eşleri veya ona hizmet eden canlı veya cansız varlıklar vardır onlarda tektir. Kısacası dünya sen var oldukça, Allah'ın emirlerini, son din islam dinine yakışır şekilde iyilik ve yardım severliğinin farkında olarak, kendini kullandırmadan Başkalarının emir ve yasaklarına değil, Allah için yaşadığında gerçek Müslüman olursun.

Kısacası toparlamak gerekirse, yaşantında, yaptığın işlerde her türlü hile yalan dolan olursa ilahi cezası mutlaka gelir seni bulur.

Müslüman veya gayri Müslim arasında insanlık olarak fark yoktur. Sen gerçekten Müslüman isen seni örnek alacaktır ve sana göre yaşayacaktır.

Ülkemizde, israfın çok olduğu gibi birde üretici firmaların üretikleri ürünlerde hileler çıkmakta, Müslüman insana yakışır mı? süte nişasta katmak veya etin içine sakatat karıştırmak. Rızkı kapatmaktan başka birşey değil. 

Gelip geçici olan dünya hayatında çok para kazanmak veya hayatınızı rahata kavuşturmak için ahiretinizi harcamayın, kazanın ama helalinden kazanın. 

Yaşayın ama başkalarının haklarını gözeterek hakkı hukuku bilerek. 

İslam ahlakı ile yaşayan veya eğitim alan biri bırakın bir insanı öldürmeyi karıncayı incitemez...

Hiç yorum yok: