29 Mart 2016 Salı

Yolcu Yolunda Gerek!

Dünyada masumiyet içinde koskoca 15 yıl geçirirsin, (garantisi yok) ana karnında da  ölebilirsin, oraları ben bilmem, ben sadece insan hayatının 50-60 yaşına kadar var olan ömrünün dünyadaki sefilliğini anlatmaya çalışacağım veya sefillik dışındakileri nasıl örnek almamız gerektiği konusunda bilgiler aktaracağım.

Elbette bizler üstün zeka ve herşeyi bilir yönümüzü bir kenara koymamız gerekiyor, özellikle siyasetçi kimliğinden uzak durmamız şart? Teknik direktör veya çiftçide olma, neysen O ol, Kendine gel.

Kadının bir tanesi geçenlerde bir paylaşımda bulunmuş, camisiz bir yer, okuma seviyesi %100 kavganın hiç olmadığı bir yer falan filan? He he diyerek geçiştirdim.

Okumak insanı hakikaten adam etseydi üniversite kavgalarına şahit olmazdık, bunuda bir kenara bırakın, Bir yurtta öğretmen öğrencisine cinsel istismarda bulunabiliyor. Bir öğretmen 16-17 yaşında öğrencisiyle ilişkiye girebiliyor, Bazıları için Kadın erkek fark etmeksizin! Demek ki neymiş Önce Edep ve İlim!

Dünyaya geldin, Para kazandın kaybettin, tuhaf gelecek herşeyi yaptın, başarılı şekilde hayatta kaldın ve sonra ne olacağını düşünmedin öyle mi?

Neden? Çünkü seni yanlışlara inandırdılar, sen zaten tertemiz biri iken senin içini yanlışlarla doldurdular, sonra kendine geldin ve yanlışlar doğruların oldu!

Bugün gerçeklerle tanışman için Kuranı Keriminin Türkçe mealini oku! Ama bu kitabı dünya klasikleri ile karıştırma, sakin sakin anlamadığın yerde dur dinlen tekrar oku!
Daha önceden okudum canım saol eksik olma diyenleri kızdırmamak için daha sakin bir dille şöyle anlatayım.

Bizler (insanoğlu) kendi menfaatlerimiz için dünyayı altını üstüne getirmeye hazırız. ( Getiriyoruzda ) Masumları öldürmeye meyilliyiz, Yeşili severiz ama ağaç dikmekten yoksunuz, Yere çöp atana küfür ederiz ama 1 dk sonra kendimiz yere çöp atarız, Temiziz sanırken kirli bir kuyunun içinde yaşıyoruz. Neden? Bencillikten. Bu yüzden kendimizden kibri ve çok bilmişliği ayrıca egoyu bir kenara bırakarak Kuranı Kerimi okumamız şart.

Bir Buğday kolay ekmek olmuyor üstelik 1 tane buğdayın binlerce olabilmesi içinde epeyce bir zaman gerekli.

Biz o zamanı hızlıca geçtiğimizde tarladaki durumundan hasat zamanına ve diğer işlemleri düşündüğümüzde kolay bir evreden geçmiyor ki bizler insan hayatından bahsediyoruz.

Basit bir örnek bu! Bunun gibi daha nice örnekler var. Bizlerde yaşamımızda bir çok evreden geçiyoruz ama kendimizi olgunlaştırma ve pişirme konusunda kibir ve egoyla kendimizi hiç ediyoruz.

Lüks içinde yaşamak bizim kaliteli bir insan olduğumuzu göstermez, Yanlışların doğrulara dönüşebilmesi için kendimize bir harita bulmalıyız, bu haritada Kuranı Kerimin ta kendisi! 

Kuranı Kerimi okudukça bir yol belirecek, bu yolla geçmişte yürüdüğün yolun farkını kısa zamanda anlayacak ve hayatının kalitesi artacak.

Saygılar 
Fatih Akgül

Hiç yorum yok: