27 Temmuz 2017 Perşembe

Şizofreni Dünya

Nasıl bir düzenin olduğu bariz ve açık, değişmeyecek kadar düzenli bir dünya, Anlamsız gibi görünen herşeyin bir cevabı var.

En küçük varlıktan en büyük varlığa kadar insan ve diğer varlıklar dahil dünyadaki düzen şaheser.

Bilim ve teknoloji geliştikçe düşüncelerimiz, hayallerimiz ve yaptıklarımız işlerde değişti ama değişmeyen , değiştiremediğimiz çok şey var.

Örneğin benim düşüncelerimi kurcalayan beyin nakli; Düşünsenize gerçekleştiğinde insanlar klonlanarak istediği şekil ve tarzla yeni yaşama başlayabilir. Vücudundan veya cinsiyetinden sıkıldığında klon sayesinde her türlü bir bedene sahip olabilir.

Tıp bu olayın çok uzağında ve başarılı olma imkanı yok. Yaratılışımız buna izin vermez ayrıca "Külli nefsin zâikatü'l-mevt", yani "Her nefis ölümü tadacaktır." ( Ankebut 57 )

Dünyada 100 Yıla yakın inanılmaz deneyler yapıldı ve yapılıyor, En basiti insan türüne benzeyen maymunları konuşturma ve eğitmek gibi ama sonuç kocaman bir sıfır.

Biz Müslümanlar Şahadet getirdiğimizde görmediğimiz bir yaratıcı ve bir peygamber için deriz ki "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resuluhu" cümlesidir. ve cümlenin manası "Ben şahadet ederim ki Allah'dan başka ilah yoktur ve ben şehadet ederim ki Hz. Muhammed O'nun kulu ve Resulüdür." demektir. 
Görmediği bir şey için bu insanlar neden şahadet getirir?

Dünya tek bir düzen üzerine kurulu, Allah yarattığı kulunu kendisine ibadet, yani kendisini bilme bulmak için yarattı, Niye ihtiyacı mı var, elbette yok, yollar yürüyerek biter.

Dünyadaki her varlığa, canlı veya cansız farketmez dikkatli baktığımızda, herşeyin ve herkesin tek olduğunu görürüz, Allah'da bütün resullerine "La İlahe İllallah'ı öğretmiştir. Nedir "La İlahe İllallah, Allah'tan başka ilah yoktur manasına gelir ve söylendiğinde dil bunu tek başına söyler, dudaklar birleşmez.

İnsan sıfatları düşünceleri sesleri dokuları farklı olduğu gibi, düzen içinde yarattığı bütün canlılarda böyle.


Cansız varlıklara geldiğimiz bir elma ağacındaki elmalara baktığınızda hepsi bir gibi görünsede yapıları boyutları ve şekilleri değişiktir hatta ve hatta aynı ağaç ve aynı türden meyve olsa dahi hepsinin tatları anlaşılacak kadar belirgin bir farklılıklar vardır. Biz alışkanlıklarımızdan dolayı bunu fazla önemsemediğimizden biraz eşki bir olgun farkında olmadan yeriz bitiririz.

1 rakamını bulmak için aslında rakamlarla aram iyi olmasada 0 dan trilyona kadarda saysanızda her rakam tek olduğunu görürsünüz, 2 mesela, 2 tektir ayrıştırdığınızda 1+1, 2 tane birden ayrı tekler çıkar, 2 nin yanına bir tane daha 2 koyarsanız 22 olur çokluk olarak 0 dan yukarı doğru veya 1 rakamından çoğul olması 22 rakamının tek olmasını değiştirmez. 10 tane 22 rakamı bir sepet içinde olsa dahi hepsi tekten oluşur.

Esas konu Allah'ı görmek bilmek için önce inanmamız gerek ve inanırsak herşeyden örnekler verebiliriz, Sizin gördükleriniz ve tespitleriniz peygamberimizle uyuştuğu için evet şahadet ederimki Muhammed aleyhi selam Allah'ın hem resulu hemde kuludur deriz.

Dünyadaki adaletsiz gibi görünen zengin fakir, sakat olaylarının detayı 1400 yıldır değişmeyen ve kıyamete kadarda değiştirilemeyecek olan yüce kitabımız Kuran'ı Kerim'de yazmakta.

Bu yazının oluşmasına sebep olan Stephen Hawking, Dünyanın önemsediği astrofizikçidir.

Bu yazıyı belki bir belki 2 kişi okuyacak benim için yeterli bir rakam, 7 milyar insan sadece Hz Adem ve Hz Havva'dan bu hale geldi.

Demem o ki Stephen Hawking'e göre 100 yıl içinde dünyayı terk etmemiz gerekiyor, 100 yıl içinde terk etmektense neden iyileştirmek için çalışmıyoruz sizce çünkü dünyanın para babaları zaten istediği köşede cenneti yaşıyor, daha doğrusu yaşadığını zannediyorlar.

İnsanların hayal güçleri gerçeği görmemek için o kadar çok çaba harcıyor ki hayal içinde zaman tükeniyor. Dünya içindeki iyi kötü herşeyi eşit şekilde değerlendirdiğimizde karmaşık duygular yaşasakta gerçekleri görme imkanımız daha çok oluyor

Gerçekçi hayat hayallerden daha güzel, Stephen Hawking yapmış olduğu çalışmalarda inanın Allah'ın varlığı ile Peygamberimizin bize anlattığı gibi bir çok kanıta şahit olmuştur, Zaten kendi çalışmalarında yaratıcının yok olduğunu söyleyemeyiz gibi ifadeleri kullanmıştı.

Allah'ı keşfetmenin güzelliği elindeyken insanlığa abuk sabık fikirler vererek ömrünü heba ediyor. Stephen Hawking ve diğer bilim adamları Allah'ın yaratmış olduğu bütün varlıklarda Allah'ın varlığının olduğuna emin olun şahit olmuşlardır. Allah en eğitimsiz ve en eğitimli kişilere dahada doğrusu istediğine kendini kereminden ihsanda bulunur.

Kısaca toparlamak gerekirse Allah yüce Kitabımızda vermiş olduğu kıssalarda çıkarılacak dersler var en basiti firavundan bahsederken firavunun servetinin firavuna gerçekleri göstermemesi gibi, gücün ve herşeyi kendi yaptığını zannetti, Elimizdeki gücün gerçek sahibi Allah'tandır. Bu yüzden hayallerini gerçek gibi yansıtan, sanırım sanırsam böyle şöyle olacak diyen 
Stephen Hawking'a Allah hidayet versin...


Allah yar ve yardımcımız olsun, Hem bu dünyada hem ahiretinde bizlere iyilik güzellikler versin... Allah dualrımızı kabul etsin.

Saygılar


Hiç yorum yok: