11 Eylül 2015 Cuma

Bugün ve Yarın

Ülkenin bütünlüğü neden önemli?

Irklar çatışması neden var?

Yanlış nerede?

Güneşin hiç batmadığı bir imparatorluk düşünün!

O topraklarda insanların yaşantısı Allah'ın islam dinine göre yaşam empoze edilmiş! Yani Allah neyi emrediyorsa ülkeyi yönetenler bunun dışında tereddüt etmeden emirlere uymuşlar ve emirleri yerine getirmişler.

Bu kadar geniş topraklara nasıl sahip olundu, neden bu kadar işgal edildi veya Neden dünyaya kök söktürerek bu büyüklüğe ulaştı da diyebiliriz!?

Diğer dinlerin kabul etmediği , Hz Muhammed Mustafa S.A.V. peygambermidir Sorusuna kuşkuyla yaklaşıldığı ve kibirlenen toplumlara Hayır Kuşkusuz ve koşulsuz şartsız  Allah'dan başka ilah yoktur ve Hz. Muhammed Mustafa S.A.V Allah'ın Resulüdür dedikleri için ve Allah'ın peygambere indirdiği DİN'e ( yani İslamiyete ) sarıldıkları için bu kadar büyüdüler.

Olayın gerçek boyutu burada, 3 kitabıda okuduğunuzda, kendinizi kandırmadan, kendinize sorduğunuz soruların kaçamak yapmadan ve cevapları uydurmadan verdiğinizde İslamiyete inen kitapla diğer kitaplar arasındaki farkı net anlarsınız!

Bu kadar büyük yüz ölçümüne sahip bir topluluğun işgallerin altında genelde krallıkları tarafından zulüm gören milletleri kendi özgür iradesine bırakarak ( dinde zorlama yoktur) mantığı ile yurtları içinde krallıkların kendi topluluklarına zulümlerinden kurtaran ve onlara islamiyeti anlatarak seçme hakkı tanıyan bir imparatorluk yönetimi ve bu yönetimle büyüyen, güneş batmayan topraklara sahip olmuşlar. Esasında amaç burada toprak veya mal mülk sahibi olmak değil tek amaç Allah'ın askerleri yani Allah'ın yardımcıları olmabilmekti, Onuda başardılar ve inançlarından hiç sapmadan dini iyi temsil ettiler.

Bugün yüz ölçümünün el kadar kaldığı bu toprakların bu denli az olmasının sebebide babadan oğula devredilen ve gayeyi unutan oğulların hataları olmuştur.


Allah uğruna ölmeyi göze alan, Allah'ın emir ve yasaklarına tamamen uyan bu millete ne oldu, Su uyur düşman uyumaz bilirsiniz, bugün bu toprakları halen parçalamaya çalışan ve kardeşi kardeşe düşüren, kitapları tahrip olmuş medeniyeti bizden öğrenmiş milletlere karşı, pasivize olmuş görüntüsü, gaddar, nankör, onlar pistir denecek kadar alçatacak ve bunu göremeyen millet neden bu kadar körleşti!?Allah'a karşı samimi olmamak, emir ve yasaklarına uymamak, bizi bu hale düşürmekte, Şura Suresi 42/30 Ayet ( وَمَٓا اَصَابَكُمْ مِنْ مُص۪يبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ اَيْد۪يكُمْ وَيَعْفُوا عَنْ كَث۪يرٍۜ )" Başınıza ne musibet geldiyse kendi ellerinizle kazandıklarınız yüzündendir. Oysa bir çoğunu da bağışlıyor."

Biz milletçe samimiyetten kopmamış, yardımlaşmaktan kaçmamış, üç kağıtçılığı

bilmeyen, kin beslemek nedir bilmeyen, üzüntüye ortak olan, bırak bir insan öldürmeyi karıncaya dahi hayranlıkla bakan ve karıncadan bir şeyler öğrenen, Müslümanlığın iyilikle bütün olduğunu, temizliğini imandan olduğunu bilen bir milletiz. Biz mazluma sahiplenen açları doyuran bunuda sadece ve sadece Allah için yapan bir milletiz.

Biz Allah'a iman etmiş, peygamberlerine itaat etmiş, Bu iman ve itaatten sapmamış, kandırılmaya kalkıştığında Al-i imran Suresi 3/173. Ayet (  حَسْبُنَا اللّٰهُ وَنِعْمَ الْوَك۪يلُ ) "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir " demişizdir ve tövbeleri af edene sığınmışızdır.

Erkek kadın olsun iffetimizi, namusumuzu korumuş, çocuklarımızıda bu doğrultuda yetiştirmişizdir alnı açık, yüreği tertemiz Allah'a iman etmiş bir toplumuz biz.

Dünya malı veya zenginlik peşinde koşmayan, elinden ekmeği alınsa alan kişiye bakarak acaba doyar mı? biraz daha vereyim! diye düşünen bir toplumuz.

Bugün bizi bölmeye çalışanların sorunu ve amacı ırkla alakalı değil, bizi bölmeye çalışanlar kendileri gibi şereften yoksun, namussuz kendileri gibi iffetsiz bir toplum oluşturabilmek ve Allah'tan uzaklaştırmaktır.

Bugün sokağa çıktığınızda etrafınıza baktığınızda yerden göğe kadar, yerdeki insandan ağaca kadar bakın her şey bozulmakta, bunların tek sorumlusu elbette insanlığımızla böbürlenen bizleriz. Bir kadın düşününki dört dörtlük kapalı ama yanındaki kızı veya kardeşi yani aynı ev ahali dekolte mini etekle gezebiliyor, ayıp mı? evet kardeşim benim dinime göre ayıpta günahta! Bunu geçtim biri yukarı camide diğeri aşağı camide az önce hutbe dinlemişler, Allah'ın emir yasaklarından iki üç ayet dinlemişler, hiç dinlememiş gibi sokakta birbirine taş atabiliyorlar! Yani demem o ki hiçbir pişmanlığın fayda etmeyeceği o gün geldiğinde ve biz çocuklarımıza darma duman olmuş bir vatan bıraktığımızda dizlerimize vurmamız hiç bir şeyi değiştirmeyecek.

Bugün akan bu kanların ve doğanın bize sırt çevirmesinin tek sorumlusu bizleriz.!


Dünyada daha güzel yaşamak için hırslarımızdan vazgeçip aplukaya alınmış benliğimizi eskiye çevirmenin zamanı geldi de geçiyor. Krediye boğularak, paranın peşine düşerek rahatlık aramak sizi anlık mutluluklara ve daha çok karamsarlığa götürecektir.

Gelin hayatımızda köklü değişiklikler yapalım, dinimizi, peygamberimizi kitabımızı her gün bir cümle öğrenecek kadar uğraşalım, inanın gerisi kendiliğinden gelecektir. Toprağa atılan bir tohum gibi tekrar yeşerelim.

Namusumuzun, şerefimizin sürdüğü, ezanlarımızın hiç susmadığı gayesi Allah olan millet olarak yürüyelim, Allah'ı kendimize vekil seçelim, her işte yaratanın emir ve yasaklarını düşünelim, Bizler böyle yaşamaya başladığımızda, kalbimizde aydınlık, yüzümüzde mutluluk, içimizde huzur olacaktır. 

Sizleri Allah'ın kelamıyla selamlıyorum,   Rad Suresi 13/28. Ayet  
 ( بِذِكْرِ اللّٰهِۜ اَلَا بِذِكْرِ اللّٰهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُۜ )  Biliniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.Fatih Akgül

Hiç yorum yok: